Edunvalvonta

Luottamusmiehet 2020-2021

 

 

JHL:n kuukausipalkkaiset luottamusmiehet vuodelle 2020-2021

JHL:n kuukausipalkkaiset luottamusmiehet vuodelle 2020-2021

Lahden kaupunki

 

 

 

Varsinainen luottamusmies                                      Varaluottamusmies

 

 

TEKY

 

Suunnittelu                                                                                           Maanmittaus

Sari Markkula                                                                                        Turo Kautonen

044-416 4042                                                                                       050-518 4442

sari.markkula@lahti.fi                                                                          turo.kautone@lahti.fi

 

 

SIVISTYSTOIMIALA

 

Koulunkäyntiavustajat

Mervi Lampola                                                                                    

050-387 9770                                                                                     

mervi.lampola@edu.lahti.fi

 

 

VARHAISKASVATUS + PERHEPÄIVÄHOITO

Ilmoitetaan myöhemmin

 

 

NUORISOPALVELUT

Reetta Möller                                                                                       Maarit Taipalinen                

050 3878797                                                                                       050-559 4120

reetta.moller@lahti.fi                                                                          maarit.taipalinen@lahti.fi

 

 

KAUPUNGINTEATTERI

Pasi Törrönen                                                                                     

040-418 4620                                                                                     

pasi.torronen@lahti.fi        

                                                                

 

LIIKUNTAPALVELUT

Timo Kangas                                                                                       

044-716 1767

timo.kangas@lahti.fi

 

 

TUNTIPALKKAISET

Liikuntatoimi

Kari Kangasaho                                                                                  

050-559 4092                                                                                     

kari.kangasaho@lahti.fi     

PÄIJÄT-HÄMEEN ATERIAPALVELUT OY

 

 

Pääluottamusmies Ritva Koponen                         

044 482 6050

ritva.koponen@paijatateria.fi

 

 

Luottamusmies Soili Vilenius

040 706 2164

soili.vilenius@gmail.com

 

 

Luottamusmies Outi Turunen

040 587 4634

outi.turunen@paijatateria.fi

 

 

 

PÄIJÄT-HÄMEEN LAITOSHUOLTOPALVELUT OY

 

Pääluottamusmies Heili Saarinen

044 482 6114

heli.saarinen@phpalvelut.fi

 

 

Luottamusmies Sirpa Joronen

 

Luottamusmies Sami Korkiakoski

 

 

PÄITEKS

 

Pääluottamusmies Heidi Rytkönen

044-743 8098

luottamusmies@phth.fi

 

 

Varapääluottamusmies Tanja Veikkola

044-053 7702

paiteksjhl423@gmail.com

 

 

ASIKKALA

 

Pääluottamusmies Teppo Alanko

 

teppo.alanko@asikkala.fi                                         

 

JHL:n LUOTTAMUSMIEHET VUOSINA 2020 – 2021

PÄIJÄT-HÄMEEN HYVINVOINTIYHTYMÄSSÄ

Pääluottamusmies                                 KARI SOPPI

  • 044 719 5521 klo 9 – 14

e:mail: kari.soppi@phhyky.fi

sisäposti: Kari Soppi / Tekniikka

 

Varapääluottamusmies                          TIINA MISO

                                                                 ( 044 719 5521 klo 9 – 14 Karin ollessa poissa

e:mail: tiina.miso@phhyky.fi

sisäposti: Tiina Miso / arkisto, PHKS

 

Alakohtaiset luottamusmiehet seuraaville paikoille:

Sosiaalipalvelut:                                     TIINA MISO

e:mail: tiina.miso@phhyky.fi

sisäposti: Tiina Miso / arkisto, PHKS

Kotihoito, hoitotyö ja kuntoutus:         SARI SÄRKKÄ

                                                                 e:mail: sari.sarkka@phhyky.fi

                                                                 sisäposti: Sari Särkkä / akuuttityöryhmä, PHKS

 

 

Asumis- ja toimistopalvelut:                 ANITTA RÄSÄNEN

                                                                 e:mail: anitta.rasanen@phhyky.fi

                                                                 sisäposti: Tiina Miso /arkisto, PHKS

 

 

  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
i 
  
  

 

 

 

 

 

 
Kai Laakso
kavijalaskuri