Edunvalvonta

  
   
   
 
EDUNVALVONTA  
   
JHL :N KUUKAUSIPALKKAISET LUOTTAMUSMIEHET VUODELLE 2020 - 2021
   
LAHDEN KAUPUNKI  
   
PÄÄLUOTTAMUSMIES VARAPÄÄLUOTTAMUSMIES
Kai Laakso Reetta Möller
   
050 518 4443 050 387 8797
kai.laakso@lahti.fi reetta.moller@lahti.fi
   
   
Varsinainen luottamusmies Varaluottamusmies
   
TEKY  
   
Suunnittelu Maanmittaus
Sari Markkula Turo Kautonen
044 416 4042 050 518 4442
sari.markkula@lahti.fi turo.kautonen@lahti.fi
   
   
SIVISTYSTOIMIALA  
   
Koulunkäyntiavustajat  
Mervi Lampola  
050 387 9770  
mervi.lampola@edu.lahti.fi  
   
   
NUORISOPALVELUT  
Reetta Möller Maarit Taipalinen
050 387 8797 050 559 4120
reetta.moller@lahti.fi maarit.taipalinen@lahti.fi
   
   
KAUPUNGINTEATTERI  
Pasi Törrönen  
040 418 4620  
pasi.torronen@lahti.fi  
   
   
LIIKUNTAPALVELUT  
Timo Kangas  
044 716 1767  
timo.kangas@lahti.fi  
   
   
TUNTIPALKKAISET  
Liikuntatoimi  
Kari Kangasaho  
050 559 4092  
kari.kangasaho@lahti.fi  
   
   
PÄIJÄT-HÄMEEN ATERIAPALVELUT OY  
   
Pääluottamusmies Ritva Koponen  
044 482 6050  
ritva.koponen@paijatateria.fi  
   
Luottamusmies Soili Vilenius  
040 706 2164  
soili.vilenius@gmail.com  
   
Luottamusmies Outi Turunen  
040 587 4634  
outi.turunen@paijatateria.fi  
   
   
PÄIJÄT-HÄMEEN LAITOSHUOLTOPALVELUT OY  
   
Pääluottamusmies Heli Saarinen  
044 482 6114  
heli.saarinen@phpalvelut.fi  
   
Luottamusmies Sirpa Joronen  
sirpa.joronen@phpalvelut.fi  
   
Luottamusmies Sami Korkiakoski  
sami.korkiakoski@phpalvelut.fi  
   
   
PÄIJÄT-HÄMEEN TEKSTIILIHUOLTO OY  
   
Pääluottamusmies Heidi Rytkönen  
044 743 8098  
luottamusmies@phth.fi  
   
Varapääluottamusmies Tanja Veikkola  
044 053 7702  
paiteksjhl423@gmail.com  
   
   
ASIKKALA  
   
Pääluottamusmies Teppo Alanko  
teppo.alanko@asikkala.fi  
   
  
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
Pääluottamusmies
Kai Laakso
050 518 4443
kavijalaskuri